You are here:صفحه اصلی-دسته‌بندی نشده-منابع معتبر بورسیه های تحصیلی امریکا و اروپا

منابع معتبر بورسیه های تحصیلی امریکا و اروپا

منابع معتبر بورسیه های تحصیلی امریکا و اروپاReviewed by محمد عباسی on Jun 9Rating:

کمک هزینه یا بورسیه ای که دانشجویان جهت انجام تحصیلات یا تحقیقات خود در دانشگاه ها یا مراکز صنعتی و پژوهشی دریافت می کنند، معمولا در سه دسته قرار می گیرد که هر دسته به بخش های مختلف تقسیم بندی می شود:

کمک هزینه هایی که شما در قبال آن فعالیتی انجام نمی دهید :

۱٫ بورسیه ( Fellowship و Scholarship )

۲٫ جایزه ( Awards )

۳٫ وام تحصیلی ( Loan )

۴٫ بورسیه ( GRANT )

۵٫ حذف شهریه ( Tuition Waiver )

کمک هزینه هایی که شما در قبال آن فعالیتی انجام می دهید :

۱٫ دستیار تحقیق ( Research Assistantship )

۲٫ دستیار تدریس ( Teaching Assistantship )

۳٫ کارآموزی ( Internship )

کمک هزینه هایی که در حالت های خاص به افراد خاص اعطا می شوند :

۱٫ کمک هزینه شایستگی ( MERIT Based Scholarships )

۲٫ کمک هزینه خانم ها ( WOMEN )

۳٫ کمک هزینه کم درآمد ها ( Financial Need )

۴٫ کمک هزینه مطالعات خاص ( Special Studies )

۵٫ کمک هزینه مناطق خاص ( Regional )

۶٫ کمک هزینه مهارت های خاص ( Professionals )

بر اساس آمارها، سالانه بیش از ۱۶ میلیارد یورو بودجه توسط بخش خصوصی و دولتی در قاره اروپا، جهت پشتیبانی از فعالیت های پژوهشی محققان و دانشجویان در این قاره اختصاص داده می شود و این امر بستر ممتازی را برای آن دسته از دانشجویانی که خواهان تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی قاره اروپا هستند و توانایی مالی مطلوبی ندارند، فراهم نموده است. آگاهی از منابع معتبر و به روز ارائه کننده فرصت های مختلف تحصیلی و پژوهشی در قاره سبز، یکی از نکات مهم جهت دسترسی به مراکز ارائه دهنده بورس های تحصیلی کوتاه مدت و بلند مدت در اروپا می باشد که در قالب ۲۵ نکته مورد اشاره قرار گرفته است.

اتحادیه اروپا معمولا برای پژوهشگران و محققان در زمینه های گوناگون علمی، بودجه هایی را در نظر می گیرد که در قالب برنامه های مشترک یا پروپزال های محققان، قابل بررسی و پرداخت می باشد. راهنمای عملی درباره فرصت های بورسیه و موارد مربوطه را از طریق پرتال این مجموعه به طور متناوب مورد ارزیابی قرار دهید.

پایگاه اطلاع رسانی بورسیه های اروپا، یکی از پرتال های به روز درباره فرصت های تحصیلی با کمک های مادی و معنوی از سوی نهادهای مختلف در قاره سبز می باشد که می تواند یکی از منابع روتین برای علاقمندان به این حوزه محسوب شود. این پایگاه، به طبقه بندی بیش از ۱۵۰۰ بورسیه بر اساس رشته، کشور و دانشگاه هدف شما پرداخته که جست وجوی اطلاعاتی بر روی آن را تسهیل کرده است.

لینک سایت

پایگاه اطلاع رسانی بورس های تحصیلی برای توسعه، به معرفی فرصت ها و بورس های تحصیلی برای مقاطع مختلف به خصوص دانشجویان کشورهای در حال توسعه پرداخته است که همه قاره های جهان به خصوص قاره سبز را نیز در برگرفته است. اگر در رشته و گرایش مورد نظر خود نیز نیازمند دریافت اطلاعات در زمینه بورسیه اروپایی هستید، این پرتال به طبقه بندی موضوعی بورس ها بر اساس رشته تحصیلی نیز پرداخته است که در بخش By Field of Study در دسترس می باشد. به جهت به روز رسانی مرتب اطلاعات این پایگاه، استفاده از آن به طور متناوب باید مورد نظر علاقمندان قرار بگیرد تا فرصت های مختلف را از دست ندهند.

لینک سایت

پرتال پلنت اروپا، پایگاهی برای اطلاع رسانی درباره بورسیه های تحصیلی و کمک های مادی به پروژه های تحقیقاتی علاقمندان به فعالیت در این قاره در حوزه های اقتصاد، جامعه و محیط زیست است که تنها متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا برای ارسال درخواست های خود مجاز هستند.

لینک سایت

پایگاه اینترنتی PhDportal یکی از غنی ترین و به روز ترین سایت های اطلاع رسانی درباره فرصت های تحصیلی مقاطع مختلف و هم چنین بورسیه های مراکز تحقیقاتی و صنعتی اروپا در زمینه های گوناگون می باشد. در این پایگاه، برای هر نوع سلیقه ای، انتخاب هایی عرضه شده است و راهنمایی های الکترونیکی مطلوبی نیز برای تازه وارد ها در دسترس می باشد. اگر چه تمرکز این سایت بر روی ارائه اطلاعاتی تخصصی درباره دوره های دکترا و پسا دکترا می باشد، اما لینک های متنوع موجود در این پایگاه، زمینه خوبی برای آگاهی از فرصت های به روز رسانی شده در حوزه کمک های مالی و تحصیلی به دانشجویان علاقمند دیگر مقاطع تحصیلی نیز می باشد.

لینک سایت

پرتال تحصیل در سوئد، یکی از رسمی ترین پایگاه های اطلاع رسانی درباره فرصت های بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی در این کشور اسکاندیناوی برای دانشجویان از سراسر جهان می باشد.

لینک سایت

پرتال تحصیل در نروژ نیز از دیگر سایت های اطلاع رسانی کشور نروژ درباره معرفی فرصت های تحصیلی و بورس های تحقیقاتی به متقاضیان می باشد که به دلیل وجود ده ها دانشگاه در این کشور سرد سیر و آرام اروپایی، سالانه هزاران دانشجو بر اساس فرصت های تحصیلی ارائه شده به این کشور سفر می کنند.

لینک سایت

پرتال تحصیل در فنلاند، یکی از معتبرترین سایت های اطلاع رسانی درباره فرصت های بورسیه در این کشور اسکاندیناویایی می باشد که اطلاعات گسترده را در اختیار علاقمندان قرار می دهد.

لینک سایت

READ  آموزش کامل ایمیل زدن به اساتید برای اخذ پذیرش تحصیلی - گام به گام و کاملا تصویری
توسط | ۱۳۹۶-۲-۱۲ ۱۵:۲۹:۵۰ +۰۰:۰۰ خرداد ۲۰ام, ۱۳۹۵|دسته‌بندی نشده دسته بندی ها|برچسب ها:٪ s |بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

محمد عباسی
بنده دانشجوی رشته عمران هستم . تصمیم گرفتم اطلاعاتم رو از طریق یک وب سایت با هم وطنان عزیزم در میان بگذارم . بنده در زمینه ایده ‍پردازی و ارائه طرح های اختراع کار میکنم . امیدوارم اطلاعات بنده بتونه نیازهای شما بزرگواران رو برطرف کنه .

ثبت ديدگاه

دوست داری با وردپرس درآمد میلیونی داشته باشی؟
قوی ترین آموزش های کسب درآمد از وردپرس رو به صورت رایگان، دریافت کن
آدرس ایمیل شما نزد ما محفوظ میمونه