You are here:صفحه اصلی-شبکه های اجتماعی-linkedin-پروفایل لینکدین (Linkedin) خود را حرفه ای کنید

پروفایل لینکدین (Linkedin) خود را حرفه ای کنید

پروفایل لینکدین (Linkedin) خود را حرفه ای کنیدReviewed by محمد عباسی on Oct 26Rating:

یکی از ایراداتی که به اکثر کاربران لینکدین وارد است، اینه که پروفایل اونها دارای نقص های زیادیه. چنان چه پروفایل شما کامل باشد این فرصت برای شما به وجود می آید که پروفایل شما به سرعت دیده شود به عبارتی تعداد افرادی که به پروفایل شما مراجعه میکنند افزایش پیدا میکند.

یکی دیگر از مزایای کامل بودن پروفایل اینه که رتبه پروفایل و یا برند تجاری شما در گوگل افزایش پیدا میکند. به همین منظور من تصمیم گرفتم آموزش کامل حرفه ای سازی پروفایل رو برای شما دوستان قرار بدم.

عکس : اولین موردی که باید به آن توجه کنید تصویری است که در پروفایل خود قرار میدهید. عکسی که شما آپلود میکنید باید به گونه ای باشد که صورت شما به طور واضح دیده شود.

نکته: داشتن عکس مناسب باعث میشود که میزان بازدید از پروفایل شما تا ۷ برابر افزایش یابد.

متاسفانه در بعضی از پروفایل ها یا عکسی وجود ندارد و یا اگر عکسی هم هست این عکس دارای نقص است مثلا از نمای دور گرفته شده و صورت فرد مورد نظر، واضح نیست.

عنوان : عنوان پروفایل (در تصویر فوق با کادر نارنجی مشخص شده است) تعیین میکند که کاربر در پروفایل شما بماند و یا اینکه پروفایل شما را ترک کند. تصور کنید که شما کارشناس شبکه های اجتماعی هستید در این صورت شما باید (کارشناس شبکه های اجتماعی) را به انگلیسی ترجمه کنید و با آن جمله بسازید و جمله ی ساخته شده را (عنوان) پروفایل خود قرار دهید.

اطلاعات تماس : سعی کنید در قسمت اطلاعات تماس (در تصویر فوق با فلش مشخص شده است) لینک حساب های کاربری خود در شبکه های اجتماعی دیگر را قرار دهید حتی اگر در شبکه های اجتماعی دیگر عضو نیستید توصیه میکنم حتما در شبکه های (توییتر)، (فیس بوک) و (اینستاگرام) حساب کاربری درست کنید و لینک اونها رو در قسمت (اطلاعات تماس) قرار دهید.

شخصی سازی لینک پروفایل : یکی دیگر از راه هایی که باعث حرفه ای تر شدن پروفایل شما میشود این است که (لینک پروفایل) خود را شخصی سازی کنید. شخصی سازی (لینک پروفایل) باعث میشود که افراد راحت تر بتوانند پروفایل شما را به اشتراک بگذارند.

من توصیه میکنم برای شخصی سازی لینک پروفایل، از دستور زیر پیروی کنید :

https://www.linkedin.com/in/myusername

summary یا خلاصه ای در مورد سابقه کاری شما : همانطور که در تصویر فوق نیز مشخص شده (هایلایت آبی) است سعی کنید در نگارش (summary) از کلماتی استفاده کنید که به تخصص شما مربوط میباشد و یا از کلماتی استفاده کنید که دوست دارید مورد توجه قرار گیرند چرا که این امر باعث میشود زمانی که فردی در لینکدین (Linkedin) مهارتی را جست و جو میکند پروفایل شما زودتر نشان داده شود.

اول شخص : در قسمت (Summary) زمانی که میخواهید در مورد گذشته ی کاری خود صحبت کنید از (اول شخص) استفاده کنید :

I have been

اطلاعات تماس : در قسمت (summary) مجددا اطلاعات تماس خود را درج کنید اما تنها در حد یک آدرس ایمیل و یک شماره تماس به هیچ وجه آدرس شبکه های اجتماعی خود را در این بخش قرار ندهید.

Media : اگر شما قبلا سمیناری در زمینه تخصص خود برگزار کرده اید و یا فعالیت پژوهشی انجام داده اید و … میتوانید تصاویری از آنها را در قسمت (summary) قرار دهید.

تذکر : یکی از ابهاماتی که در این بخش وجود دارد این است که تفاوت (summary) با (Expreience) در چیست ؟!!!

شما در قسمت (summary) در مورد فعالیت های گذشته خود توضیح میدهید مثلا در مورد شرکت هایی که در گذشته در آنها کار کرده اید و یا پست هایی که در هریک از آن شرکت ها داشته اید. اما در قسمت (Expreience) تنها باید در مورد شغل و تخصص فعلی خود توضیح دهید مثل اینکه : از چه زمانی وارد این شغل شده اید و …

Expreience : همانطور که در تصویر فوق مشخص است در مورد تجاربی که از شغل فعلی خود به دست آورده اید توضیح دهید. توجه داشته باشید اطلاعات را دقیق و با ذکر جزئیات بنویسید. 

اما محتوایی که در تصویر فوق با فلش بنفش نشان داده شده است : در انتهای بخش (Expreience) بنویسید که تخصص فعلیه شما چه کارایی دارد؟ یا چه نیازهایی را برطرف میکند؟

Project : اگر شما قبلا پژوهشی انجام داده اید و یا به طور کلی در زمینه شغل و تخصص خود پروژه ای انجام داده اید بهتر است که آن پروژه را در پروفایل خود در معرض نمایش بگذارید.

SKILS & EXPERTISE : در نهایت میتوانید با انتشار محتوای مناسب در لینکدین (محتوایی مربوط به تخصص خود و یا مشاغل دیگر) تایید دیگران را جذب کنید تا از این طریق میزان بازدید از پروفایل شما افزایش یابد.

امیدوارم این آموزش برای شما مفید بوده باشه.

موفق باشید.

READ  چگونه از لینکدین (Linkedin) رزومه ی حرفه ای دریافت کنیم؟
توسط | ۱۳۹۶-۲-۱۲ ۱۵:۲۹:۵۰ +۰۰:۰۰ آبان ۵ام, ۱۳۹۵|linkedin دسته بندی ها|برچسب ها:٪ s |بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

محمد عباسی
بنده دانشجوی رشته عمران هستم . تصمیم گرفتم اطلاعاتم رو از طریق یک وب سایت با هم وطنان عزیزم در میان بگذارم . بنده در زمینه ایده ‍پردازی و ارائه طرح های اختراع کار میکنم . امیدوارم اطلاعات بنده بتونه نیازهای شما بزرگواران رو برطرف کنه .

ثبت ديدگاه

دوست داری با وردپرس درآمد میلیونی داشته باشی؟
قوی ترین آموزش های کسب درآمد از وردپرس رو به صورت رایگان، دریافت کن
آدرس ایمیل شما نزد ما محفوظ میمونه